Po jõgi võttis Aabramsilt võimaluse võistelda MM-tiitli eest

28.09.2023
Itaalias Po jõel Cremonas pidi otsustatama paadiklassi F-500 MM-tiitli saatus. Viimasele etapile läks liidrina poolakas Marcin Zielinski, teist kohta hoidis kuuepunktilise kaotusega Erko Aabrams, kellele omakorda järgnes kuuepunktilise kaotusega slovakk Marian Jung. Nende kolme piloodi vahel pidi selguma MM-tiitli saatus. 
 
Cremona on olnud võistluspaik juba palju aastaid ja on tuntud oma heitlike tingimustega. Suurem osa ajast on olnud probleeme liiga madala veetaseme pärast aga on kimbutanud ka probleemid mööda jõge ujuva prahi, puuokste ja muu sarnasega. Viimasel neljal aastal on seal püütud viia läbi võistlusi, kuid ühel või teisel põhjusel on neljast aastast toimunud võistlused ainult 2021 aastal. 
 
Erko Aabrams Racing Team Cremona 2023
 
Möödunud reedel olid F-500 piloodid Cremonas võistluspaigas kohal ja jõel avanev vaatepilt ei olnud midagi ilusat. Mõned päevad tagasi jõe algosas maha sadanud vihm hakkas koos ujuva sodiga jõudma võistluskohta. Lootus oli, et üks hetk muutub jälle jõgi puhtaks aga millal täpselt ei teadnud keegi.
 
Laupäevasel võistlejate koosolekul lükati võistlus edasi pühapäevasele päevale lootuses, et selleks ajaks on jõgi puhas. Nii täpselt oligi - pühapäeval oli jõgi täiesti sõidetav aga tekkisid järgmised probleemid. Jõevoolu kiirus oli lausa 7 km/h ja võistlustrassiks asetatavad pöördepoid ei püsinud paigal, vaid hakkasid koos vooluga edasi liikuma. Probleemile lahendust ei leitud ja kokku kutsutud võistlejate koosolekul anti sportlastele teada võistluse ärajäämise kohta. MM-tiitel anti välja nelja etapi tulemusena ja maailmameistriks tuli Marcin Zielinski Poolast, hõbemedal kuulus Erko Aabramsile ja pronksmedal riputati kaela Marian Jungile Slovakkiast.
Formula 500 hõbemedal
 
“Olime valmis tiitli eest võitlema aga on asju mida meie ei saa otsustada. Saksamaa GP-l me näitasime, et olime kiired ja võitsime ära ajasõidu, kaks võistlus sõitu ja kolmandas sõidus katkestasime tehnilistel põhjustel esikohalt. Neljast etapist kolmel sai võidetud kvalifikatsioon ja kolmel etapil sai tõustud esikolmikusse.” võttis Aabrams hooaja kokku. “Meie üheks trumbiks oli kindlasti meie meeskond, me andsime kõik endast 110% ja minu siirad tänud kõigile, kes etappidel abiks olid. Samuti toetajatele - ilma teieta me seda sporti teha ei saaks. Võtame nüüd korraks aja maha ja siis vaatame mis uue hooajaga saab."

 

Loe veel Veemoto tegemistest

Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustab MM-sarja viimast etappi Indoneesias

24.11.2023

Jetispordi MM-sarja maailmameistrid selguvad homme Indoneesias Toba järvel algaval MM-sarja viimasel etapil.

Loe edasi

Eesti Veemoto Liit korraldab 25. novembril treenerite ja sportlaste koolituse

14.11.2023

Kohale on oodatud eelkõige treenerid, sportlased meeskonna liikmed kes on võistlustega seotud ja asendavad ka treenereid.

Loe edasi