Rahvusvaheline Veemootorispordi Liit UIM tunnustas 2023 aasta maailmameistreid

12.03.2024

Rahvusvaheline Veemootorispordi Liit UIM tunnustas möödunud laupäeval Monacos 2023 aasta maailmameistreid vastuvõtuga Fairmont Monte Carlo hotellis.

Maailmameistrid Monacos 2024 üldpilt

2023 hooajal anti viiel erineval distsipliinil välja 58 maailmameistritiitlit. Lisaks oli vastuvõtule kutsutud kaheksa jetisportlast keda tunnustati maailma edetabeli parimatele kohtadele tulemise eest. Jetispordi maailma edetabelis lähevad arvesse nii rahvuslikud kui rahvusvahelised võistlused ja punkte on võimalik teenida üle maailma.

Vastuvõtu kulminatsiooniks oli UIM-i aasta juuniorsportlase ja aasta sportlase väljakuulutamine. Aasta juuniori tiitli võitis 17 aastane Simon Jung Slovakkiast. Jung tuli maailmameistriks paadiklassis Formula Future klass 5. 

Aasta sportlaseks kuulutati hooajal 2023 maailma- ja Euroopa meistritiitli võitnud jetisportlane Jessica Chavanne Prantsusmaalt.

Eesti sportlasi oli vastuvõtule läinud neli - maailmameistrid Arti Mölter, Paul Richard Laur, Jasmiin Üpraus ja Rene Suuk.

Maailmameistrid Monacos 2024

Loe veel Veemoto tegemistest

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Loe edasi

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi