Sardiinias anti avapauk jetispordi suurele MM-ile

17.06.2023

Sardiinias anti täna avapauk jetispordi suurele MM-ile. Kui MM-sarjas võistledakse ainult GP1 klassidele siis suurel MM-il on kaasatud ka GP2, GP3 ja GP4 klassid. Jetispordi suurvõistlusel on osalemas rohkem kui 130 sportlast ja esindatud on 24 riiki. Eesti on esindatud kokku seitsmes klassis.

 Olbia 2023 lipud

Runabout GP4 klassis on stardis Henry Kiisa, Marek Laanisto ja viimast aastat ka juuniortite klassis osalev Karl Kesküla. Ajasõidus sõitis eestlastest parima aja välja Kesküla olles neljas. Kiisa sai ajasõidus 9 aja ja Laanisto oli kümnes. Ajasõidu võit läks Hispaaniasse Alejandro Prats Palau-le.

SKI GP3 klassis on eestlastest stardis möödunud hooaja maailmameister Mattias Reinaas. Ajasõidus tuli Reinaasil teine aeg Ungrarlase Csongor Jászai järel. Kolmandaks sõitis ennast prantslane Alexandre Bourgeois. Täna sõideti ka esimene SKI GP3 sõit, kus üllatajaks osutus austraallane Jayden Richardson. Richardson sai hea stardi ja asus võistlust juhtima esimesest ringist. Jászai suutis teisel ringil mööduda Reinaasist ja võttis sisse teise positsiooni. Sõit lõppes samas järjekorras.

Runabout Ladies GP4 klassis on Eestit esindamas Annemarie Randla. Ajasõidus näitas parimat kiirust Naomi Benini Itaaliast, teine oli Clara Muchembled Prantsusmaalt ja kolmas jällegi Itaalia võidusõitja Arianna Urlo. Randla läheb homme oma positsiooni parandama seitsmendalt kohalt.

SKI GP2 klassis on stardis kaks Eesti sõitjat. Möödunud hooaja MM-pronks Mattias Reinaas ja oma UIM-i MM-debüüti tegev Marlon Tiik. Reinaas võttis ajasõidust võidu kindlustades sellega omale homseks esimeseks sõiduks parima stardipositsiooni. Teise aja saavutas Andrea Guidi ja kolmas oli Matteo Benini - mõlemad Itaaliast. Marlon Tiik saavutas ajasõidus kuuenda koha.

Mattias Olbia 2023 SKI GP2

Runabout GP2 klassis on möödunud hooaja tiitli kaitsmas Mattias Siimann. Kvalifikatsioonis sõitis Siimann välja teise aja kaotades vaid 0,3 sekundiga itaallasele Manuel Reggianile. Kolmas oli Marcin Senda Poolast.

SKI Ladies GP1 klassis on MMil oma möödunud hooaja tiitlit kaitsmas Jasmiin Üpraus. Juba kvalifikatsiooni tegi Üpraus korraliku jõudemonstratsiooni edestades teisel kohal oleva prantslannat Estelle Poret 1,38 sekundiga. Kolmandaks tuli ajasõidus Benedicte Drange Norrast.

Runabout GP1 klassis teeb juba teist hooaega kaasa Runabout GP2 klassi valitsev maailmameister Mattias Siimann. Tänases ajasõidus pääses ta 10 ajaga teise kvalifikatsiooni ja seal sõitis välja juba kaheksanda aja. Ajasõidu võitis Yousef Al Abdulrazzaq Kuveidist, teine oli Jeremy Perez Prantsusmaalt ja kolmas oli Perezi kaasmaalane Francois Medori.

Homme algavad võistlussõidud Eesti aja järgi kell 10.30 ja otseülekannet on võimalik jälgida https://www.aquabike.net lehelt või siis Facebookis https://www.facebook.com/Aquabike

 

Loe veel Veemoto tegemistest

Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustab MM-sarja viimast etappi Indoneesias

24.11.2023

Jetispordi MM-sarja maailmameistrid selguvad homme Indoneesias Toba järvel algaval MM-sarja viimasel etapil.

Loe edasi

Eesti Veemoto Liit korraldab 25. novembril treenerite ja sportlaste koolituse

14.11.2023

Kohale on oodatud eelkõige treenerid, sportlased meeskonna liikmed kes on võistlustega seotud ja asendavad ka treenereid.

Loe edasi