Al Qemzi kindlustas MM-tiitli ja Arand jagab Riabkoga ennem viimast etappi 2.-3. kohta

19.09.2023

Nädalavahetusel sõideti Portugalis Portos Formula 2 MM-sarja III etapp. Sarja juhtival Rashed Al Qemzyl oli Portugali esimese etapi õnnestumise korral võimalik ära kindlustada omale MM-tiitel. 

Vabatreeningutel näitasid parimaid aegi Giacomo Sacchi ja Tobias Munthe-Kaas. Stefan Arand näitas vabatreeningul kolmandat aega. Kvalifikatsiooni Q2 võitis kohalik võidusõitja Duarte Benavente Sacchi ja Edgaras Riabko ees. Arand pääses edasi viienda ajaga. Kvalifikatsioonis Q3 aga näitas parimat kiirust Riabko ning kindlustas omale parima stardikoha. Teise aja ja stardikoha sai omale Al Qemzy ning kolmanda aja sõitis välja Arand.

Parima stardi sai Al Qemzy, kuid Riabko kasutas ära sisekurvi eelist ja asus sõitu juhtima. Arand ja Al Mansoori võistlesid 3 - 4 kohale kuid siin sai määravaks Al Mansoori parem lõppkiirus ja ta tõusis kolmandaks. Arand hakkas otsima võimalusi Al Mansoorist möödumiseks, kuid samal ajal hakkas talle lähenema väga hea stardi teinud viiendal kohal sõitev rootslanna Mathilda Wiberg. Wibergi surve Arandile andis Al Mansoorile võimaluse kasvatada sisse väike edu ja hoida oma positsiooni.

Stefan Porto 2023 otsevaade

10 ringi ennem finišit aga hakkas juhtuma, kui esmalt tekkisid tehnilised probleemid Wibergil ja raputasid ta konkurentsist siis 10 ringi ennem lõppu kuumenes üle Arandi trimmipumba relee ja tuli hakkama palju keerulisema juhitavusega. Seda kasutasid koheselt Arandi taga sõitnud Munthe-Kaas ja Colin Jelf, kes möödusid juhitavusega maadelnud Arandist. Viimasel ringil aga tekkisid tehnilised probleemid Munthe-Kaasil, kellest omakorda möödus Jelf ja ka Arand. Etapivõidu võttis Edgaras Riabko, teise koha võttis Rashed Al Qemzy ning kolmandaks tuli Mansoor Al Mansoori. Arand lõpetas sõidu viiendal kohal.

Rashed Al Qemzyle piisas etapi teise koha punktidest, et kindlustada omale 2023 hooajal Formula 2 maailmameistritiitel. Väga hea sõidu teinud Riabko aga kerkis punktidega Arandi kõrvale ja ennem viimast etappi jagavad nad omavahel 2 - 3 kohta. 

"Eks meil on ikka "Rookie" hooaeg. Koguaeg õpime kuidas mida teha ja iga võistlusega saame juurde infot mida me varem ei ole teadnud. Samuti on enamus sõitjaid juba tuttavad enamuse võistlustrassidega kus MM-sarja etappe läbi viiakse. Kümme ringi ennem lõppu kuumenes üle trimmi relee ja hetkeks tekkis küll väike segadus aga valikut ei olnud ja Stefan pidi saama lihtsalt ilma hakkama. Hiljem jah saime teada, et seda oleks olnud võimalik vältida aga nii me õpimegi ja selle hooaja eesmärk on sõita kõik etapid läbi ning jätta tehnika terveks." võttis võistluse kokku Stefani treener ja isa Aivar Arand.

Stefan Porto 2023 külgvaade

Fotod: Naurimas Zaveckas

Loe veel Veemoto tegemistest

Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustab MM-sarja viimast etappi Indoneesias

24.11.2023

Jetispordi MM-sarja maailmameistrid selguvad homme Indoneesias Toba järvel algaval MM-sarja viimasel etapil.

Loe edasi

Eesti Veemoto Liit korraldab 25. novembril treenerite ja sportlaste koolituse

14.11.2023

Kohale on oodatud eelkõige treenerid, sportlased meeskonna liikmed kes on võistlustega seotud ja asendavad ka treenereid.

Loe edasi