Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Kui eskohas oli põhimõtteliselt poole ringi pealt juba selge, et eelmise aasta meister, Stefan Arandi meeskonnakaaslane, Jonas Andersson võtab siit oma, siis teisele kolmandale hakkasid heitlema Arand ning Marszalek. Poolakas suutis poole võistlusmaa peale sõita sisse pea kolme sekundilise edu, kuid Stefan korjas tasapisi kiirust ja hakkas vahet vähendama. Siiski otsustas lõpptulemuse tehnika, kui kolm ringi enne lõpp Poola sõitja paat ei allunud juhile ning Arand pääses mööda. Vietnam Stefan kokpitis


Nii hõivasid sprindisõidu esimesed kolm kohta külma kõhuga põhjamaade mehed Andersson, Arand ja soomlane Sami Selio. Parima stardi saanud Pool sõitja Marszalek pidi lõpuks leppima viienda kohaga.

Sõidu järgselt küsiti Anderssonilt, et kuidas ta eestlase senise toimetamisega rahul on: “uskumatu, Stefanil oleks nagu 10 aastat F1 kogemust, kui tegelikkuses on see tema teine võistlus nende paatidega. Ma olen väga õnnelik, et meie koostöö on eduka alguse saanud.”

Stefani enda sõnad sõidule: “F2 paadist F1 omasse on suur samm. Kindlasti ei ole ma oludega veel 100% kohanenud ja paat sõidaks kiiremini, kui mina selle potentsiaali ära suudan kasutada. Arenemisruumi on ning iga ring F1-s tõstab enesekindlust.”

Vietnam sõit 1 päev Stefan

 Sprindisõidu tulemused:
Vietnam sprint race 2 tulemus


Kvalifikatsiooni põhjal jagatakse sõitjad kahte sprindisõitu ning enne Stefani oma toimunud esimese sprindi parimad olid rootslane Erik Stark ja Kanada sõitja Rusty Wyatt. Nemad on ka üldtabelis Arandi ning Anderssoni suurimad konkurendid.


Hetke edetabel F1H2O maailmameistrivõistluste punktitabelis:
Vietnam punktiseis peale sprinti

 
Homsele põhisõidule stardib Arand kolmandalt kohalt. “Start saab olema väga tähtis. Minu ees on kaks väga kogenud sõitjat Erik ning Jonas ja kohe kõrval esimese etapi võitnud, selle aasta teine rookie Rusty. Nendega võitlus ei ole lihtne, edu annaks sisse just hea start,” lisas Arand.

Vietnami võistluse edasine ajakava (Eesti aja järgi):

Pühapäev, 3. Märts
07:30 Vietnam Bin Dinh GP põhisõit
08:15 Auhinnatseremoonia


Stefani tegemistele saab kaasa elada tema sotsiaalmeedia abil:
https://www.facebook.com/stefanarandracing
https://www.instagram.com/stefan.arand/


F1H2O koduleht: https://www.f1h2o.com/

F1H2O Youtube kanal: https://www.youtube.com/@F1h2o/

 

 

 

Loe veel Veemoto tegemistest

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Loe edasi

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi