Ebaõnn Itaalia GP põhisõidus - Arand keeras paadi üle katuse.

16.06.2024

Hommikune sprindisõit, mis ilmastiku tõttu eile ära jäi, andis enesekindlust. "Kuigi stardiga võrreldes andsin ühe koha ära, siis kindlad punktid koju ja põhisõiduks hea enesetunne," ütles Arand.

Raja eripärast tulenevalt tehti lendstart, mille järel pea kohe ka Stefan oma paadi lendu lasi. Tihedalt koos ja eesolevaid sõitjaid rünnates sattus Arandi paat parempöördes halba lainesse ning ümber paiskumine oli vältimatu.

Stefan Olbia 2024

"Korralik pesumasin, õnneks sain kiirelt paadist välja ja pääste oli kohe kohal, aga selline see meie sport on. Esimene nippel F1 paadiga, rohkem ei soovi," lisas Arand.

Hooaja punktitabelis langes Stefan Arand koha võrra, kuid ei saa öelda, et TOP3 oleks püüdmatus kaguses. Tänane sõit oli täis üllatusi ja startinud 18. paadist jõudis finišisse vaid 12. Katkestajate seas oli ka senine MM liider rootslane Erik Stark.

Meeskondlikus arvestuses jagavad esikohta Stefani esindatav Team Vietnam ning Sharjah Team, mille esindajaks on ka hooaja üldarvestuse esikohale kerkinud Kanada sõitja Rusty Wyatt. Parima stardikoha karika arvestuses on endiselt esikohal Stefani meeskonna kaaslane, eelmise aasta F1 paadiklassi maailmameister Jonas Andersson.

Stefani kommentaaridega video:

Itaalia GP põhisõit oli koos eestikeelsete kommentaaridega jälgitav ka ERR Spordiportaali vahendusel (https://sport.err.ee/). Kommentaatoriteks Raiko Ausmees (Masinawärk) ning Erik-Rennes Pihlak (veemotosportlane).

Loe veel Veemoto tegemistest

Ringraja- ja jetisportlastel on käimas tihe nädalavahetus

19.07.2024

Tallinnas Harku järvel algasid täna maailma- ja Euroopa meistrivõistlused ringrajapaatidele klassides OSY-400, GT-30 ja Euroopa meistrivõistlused klassile F-125. Ungaris Zámoly beachil on käimas aga jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp.

Loe edasi

Lätis Aluksnes selgusid maailmameistrid noorteklassis GT-15

12.07.2024

Lätis Aluksnes sõideti möödunud nädalavahetuse GT-15 noorteklassi maailmameistrivõistlused ja Eesti meistrivõistluste II etapp.

Loe edasi

Peipsi järvel võtsid mõõtu Eesti parimad jetisõitjad

08.07.2024

Jetispordi Eesti meistrivõistluste avaetapp sõideti Peipsi järvel imeilusas Omedu külas.

Loe edasi