Eesti jetisõitjad Belgia MV I etapil

18.04.2024

Belgia toimus möödunud pühapäeval  Belgia jetisõidu MV I etapp. Võistlus toimus eestlastele juba tuttaval Eau de Heure järvel, kus eelnevalt toimunud mitu IJSBA euroopa tiitlivõistlust. Meie võistlejaid oli stardis kokku kuus. Belgias on tavaks saanud, et igas klassis toimub kokku 3 stardivooru, seega oli oodata korralikku tööpäeva meie sportlastele.
 
Mattias Reinaas  võistles klassides Pro Ski Lites (Ski GP3) ja Pro Ski GP (Ski GP1). Klass Pro Ski Lites võistles samas stardis koos Expert Ski Lites-ga, stardijoonel kokku 12 võistlejat. Mattiasel õnnestus esikohad välja sõita kõigis kolmes motos, nendest kahes ka stardivõit ehk “holeshot” võtta. Kokkuvõttes Pro Ski Lite esikoht ja 180 punkti. Pro Ski GP-s oli võistlemas 6 sõitjat, Mattiasele selles klassis II koht. Esimeses sõidus õnnestus start võita ja pool aega sõitu juhtida, kuid poolel sõidul hakkas jett tõrkuma ja tuli esikoht loovutada ning vastu võtta 5. koht. Viga jetil üles leitud, läksid järgmised motod juba paremini: 2-s motos II koht ja viimases motos stardivõit ja I koht. “Super hea trenn, head tulemused ja head kogemused edaspidiseks” – võttis Mattias oma nädalavahetuse kokku.

Belgia jetivõistlsued  I


Henri Koppas tegi head sõidud oma Seadoo Sparkiga klassis Rec Lites (Runabout GP4). Henri näitas, et on taastunud eelmisel aastal samal võistlusel saadud vigastusest, võitis kõik stardid ja keegi talle vastu ei saanud. Kindel esikoht maksimaalsete 180 punktiga. 
 
Kauri Kaunispaik võistles samuti klassis Rec Lites (Runabout GP4). Kaurile oli see esimene võistlus Belgias. Startidest sai Kauri hästi minema ja pakkus tugevat vastupaniu mitmetele konkurentidele Belgiast ja Taanist. Kõik sõidud ilusti lõpetatud, natuke ebaõnne kogetud, saavutas Kauri kokkuvõttes 6. koha. “Kindlasti kohal ka järgmisel etapil ja siis võtan ka poodiumi” – oli Kauri kokkuvõte.
 
Toni Heiskoneni põhikklassiks oli Belgias Expert Ski 4 Stroke Lites (Ski GP4). Võistlusmasinaks Yamaha SuperJet TR1. Toni sõitis stabiilselt kõik 3 sõitu välja II kohad ning kokkuvõttes samuti tubli II koht 8 võistleja hulgas. Kawasaki SXR1500-ga võistles Toni klassis Expert Ski Stock (Ski GP2), kus saavutas 4. koha.

Belgia jetivõistlused II
 
Karl Joosep Steinberg võistles samuti klassis Expert Ski Stock (Ski GP2). Karl Joosep tegi korralikud stardid, sõitis sõidud ilusti lõpuni, võttis Belgiast hea kogemuse ja 6. koha.
 
Harri Virkkunen esindas Eestit klassis Ski Veteran GP ja saavutas seal 4. koha.
 
Tulemused: https://justracetiming.com/schedule/Mzc=
 
Belgia MV II etapp toimub juba 3 nädala pärast, 12. mail Lieges.  

Loe veel Veemoto tegemistest

Erko Aabrams tuli MM-sarja avaetapil kolmandaks

20.05.2024

Paadiklassi Formula 500 MM-sarja avaetapp sõideti Tsehhis Jedovnices.

Loe edasi

ESIKOHAGA KOJU - Stefan Arand ringrajapaatide kestvussarja MM-etapil

15.05.2024

Monsis, Belgias toimusid möödunud nädalavahetusel ringrajapaatide kestvussõidu maailmameistrivõistluste esimesed kaks etappi.

Loe edasi

Jetisõitjad tõid Balti meistrivõistlustelt üheksa poodiumikohta

15.05.2024

Elkis Poolas sõideti möödunud nädalavahetusel Balti meistrivõistlused jetispordis.

Loe edasi