Enne Formula 2 MM-sarja viimast etappi teist-kolmandat kohta jagav Arand: esialgne plaan on ära näha finiši lipp

22.09.2023

Käesoleval hooajal paadiklassi Formula 2 MM-sarja debüüdi teinud Stefan Arand jagab ennem sarja viimast neljandat etappi teist-kolmandat kohta. Kolmanda etapi tulemusega suutis varasemalt kolmel korral F2 klassi maailmameistriks tulnud Araabia Ühendemiraatide piloot Rashed Al Qemzy kindlustada omale neljanda MM-tiitli.

Oma rookie hooaja kohta siiani väga küpset sõitu näitav Arand finišeeris kolmandal etapil Portugalis viiendana. "Peso de Regua võistlus läks üldiselt hästi. Kvalifikatsoonis sõitsime välja kolmanda aja kuigi tundsin ise, et oleksin olnud suuteline rohkemaks. Viimane ring kui läksin parimat aega proovima tõusis paadi nina 186 km/h tippkiirusel väga kõrgel ja olin ise juba kindel, et saan kohe märjaks. Õnneks tuli paadi nina uuesti maha ja otsustasime, et lepime kolmanda kohaga millega olime ka muidugi väga rahul. Sõit algas hästi ja hoidsin veel esimese ringi lõpuni kolmandat kohta kuid olin nii ametis teisel kohal oleva Rashed Al Qemzy ründamisega, et ei märganud selja tagant kiiresti lähenevat Rashedi tiimikaaslast Mansoor Al Mansoorit kes suutis kolmanda koha mult ära näpsata. Ülejäänud sõidu olin ametis Mansoori ründamisega kuniks neljakümnendal ringil trimmi pump kuumenes üle ja mootor jäi ülemisse asendisse kinni. Kuniks pump maha jahtus ja uuesti tööle hakkas olin langenud kuuendale kohale. Sõidu lõpuks suutsin tõusta tagasi viiendale ja sellel positsioonil ka sõidu lõpetasin.” oli Arand kokkuvõttes tulemusega rahul.

Stefan Arand Formula 2

Tegemist on tehnikaspordiga, kus igal võidusõidul katkestab sõidu keskmiselt kaks kuni neli võistlejat tehnilistel põhjustel. “Tehnika on pidanud vastu
täitsa hästi. On olnud väikseid probleeme - nii nagu ikka juhtub uude võistlusklassi minnes. Mõningaid asju lihtsalt ei oska ette näha või ei oska isegi kontrollida aga üldiselt võivad mehaanikud ennast esimese aasta kohta väga hästi tunda. Mingeid suuri apse ei ole seni veel ette tulnud.” kiitis Arand meeskonda.

On piloote, kes on F2 MM-sarjas sõitnud juba üle kümne aasta ja kellel on väga suur kogemustepagas. "Hetkel tundub, et kogenud sõitjatel on ikkagi
eelis päris suur. Kui Formula 4 võistlusklassis oli meil enamasti 3 põhilist võistlusvinti - 2 kvalifikatsooni oma ja üks sõidu siis F2 klassis tundub, et igale rajale on oma kvalifikatsooni vint ja sõidu vint. Tänu sellele on kogenud sõitjatel juba enne kohale jõudmist mingi pidepunkt olemas mille pealt valikud
teha. Meil on kogu see töö alles ees.” räägib Arand aastaid sarjas osalenud pilootide eelisest tema ees.

Araabia Ühendemiraatide sõitja Rashed Al Qemzy on kolmanda etapi tulemusega omale MM-tiitli kindlustanud. "Rashedi puhul on tegemist väga andeka ja kogenud sõitjaga. Ta on F2 MM-karusellis sõitnud juba 8 aastat ja tulnud selle aja jooksul neli korda maailmameistriks kaasa arvatud ka sellel aastal. Tema edule aitab kindlasti kaasa, et tema taga on üks Emiraatide suurimaid Abu Dhabi meeskond. Abu Dhabit võib lugeda hetkel F2 ainukeseks tehase meeskonnaks kuna tiimi pealik Guido Cappellini on ise DAC paatide tootja. DAC paadid hõivasid Peso de Regua etapil kõik kolm kohta poodiumil ja on ühtlasi sama paat millega ka mina sõidan.” rääkis Arand.

Stefan Arand

MM-sarja Vila Velha de Ródão etapi kvalifikatsioonid sõidetakse laupäeval ja põhisõidu start antakse juba selle pühapäeval. Viimase etapi starti on tulemas 15 paatkonda. “Mingit eraldi taktikat viimaseks etapiks ei ole. Esialgne plaan on sama mis on olnud ka kõigil teistel etappidel. Lõpetada ilma suuremate probleemideta ja näha ära finiši lipp. Strateegia poolelt arvame hetkel, et samad võistlusvindid mis töötasid Itaalia GP-l võiksid toimida ka Vila Velha de Ródão etapil, kuid eks see selgub juba laupäevasel vabatreeningul.” arvas Arand.

Ennem viimast etappi on Rashed Al Qemzy 55 punktiga kindlustanud omale tiitlivõidu. Teist-kolmandat kohta jagavad 29 punktiga Stefan Arand ja Edgaras Riabko Leedust ning neljandal kohal on 24 punktiga Monaco sportlane Giacomo Sachhi.

Loe veel Veemoto tegemistest

Tallinnas sõideti ringrajapaatide Eesti meistrivõistluste I etapp

17.06.2024

Pühapäeval anti Eesti meistrivõistluste avastart ringrajapaatidele.

Loe edasi

Stefan Arand Itaalia GP kvalifikatsioonis kaheksas.

16.06.2024

"Olud on väga keerulised, ilm muutus ootamatult ja tänast tuult arvestades olen kaheksanda kohaga väga rahul," ütles Arand.

Loe edasi

Ebaõnn Itaalia GP põhisõidus - Arand keeras paadi üle katuse.

16.06.2024

Hommikune sprindisõit, mis ilmastiku tõttu eile ära jäi, andis enesekindlust.

Loe edasi