GT-30 Maailmameistrivõistlustelt Eestile hõbe ja pronks

21.08.2023

Poolas Trzciankas selgitati möödunud nädalavahetusel maailmameistrid paadiklassis GT-30. Eesti sportlased on selles paadiklassis domineerinud juba aastaid ja maailmameistriks on tuldud viiel korral. Eestit oli MM-ile esindama läinud kolm sportlast - selle aasta Euroopa meister Kärol Soodla, Sten Ivanov ja GT-30 klassis oma tiitlivõistluste debüüti tegev Erik Suuk. MM-tiitli nimel oli tulnud võistlema seitseteist sportlast ja esindatud oli 11 riiki.

Ajasõidust tuli eestlastele kaksikvõit - Soodla ei jätnud kellegile võimalust ja teine oli Ivanov. Kolmanda stardikoha teenis välja poolakas Mateusz Wojewódzki. Erik Suuk oli ajasõidus üheksas.

Esimesest stardist sai parima lähte Soodla ja asus sõitu juhtima, kohe tema kannul Ivanov kellele omakorda avaldas survet ilusa stardi saanud Norra võidusõitja William Martinsen. Samas järjekorras esimene sõit lõpetati. Suuk sõitis ennast kaheksandale kohale.

Teises sõidus aga näitas väga head stardikiirendust Martinsen ja asus kohe sõitu juhtima. Soodla ja Ivanov hoidsid vastavalt teist ja kolmandat kohta. Eelviimasel ringil keeras Slovakkia sõitja Oliver Šira oma paadi üle külje ja sõit katkestati punase lipuga. Širaga oli kõik korras ning kuna üheksast ringist oli läbitud kaheksa siis kordusstarti ei antud ja kirja läksid eelneval täisringil saavutatud kohad. Sõiduvõit Martinsenile, Soodla teine ja Ivanov kolmas. Suuk sõitis ennast teises sõidus viiendaks.

Kolmas sõit sai esikohalt startinud norrakas jälle parima lähte ning asus kohe sõitu juhtima, Soodla ja Ivanov kannul. Samas järjekorras ka sõit lõpetati ning maailmameister pidi selguma viimase neljanda sõidu tulemusena. Suuk võttis kolmandast sõidust viienda koha ja ennem viimast sõitu hoidis viiendat kohta.

Viimases neljandas sõidus sai parima stardi jälle Martinsen. Soodla ja Ivanov püüdsid terve sõidu jooksul norrakale järgi jõuda, kuid liidri eelis valida pöördepoides parimaid trajektoore andis võrdsete kiiruste korral Martinsenile trumbid kätte. Ainult raske sõiduviga oleks võinud väärata Martinseni MM-tiitli saatuse. Esikolmiku sõitjad aga vigu ei teinud ja peale tehnilist kontrolli kuulutati William Martinsen maailmameistriks. MM-hõbe kuulus Kärol Soodlale ja MM-pronksile tuli Sten Ivanov. Erik Suuk lõpetas nii sõidu kui oma MM-debüüdi seitsmendal kohal.

Eesti jeti- ja veemotosportlased on käesoleval hooajal võitnud tiitlivõistlustelt 21 medalit, neist neli maailmameistritiitlit ja neli Euroopa meistritiitlit. Selgumas on veel maailmameistrid paadiklassides F-2, F-500, F-125 ja jetiklassis SKI Ladies GP1. Euroopa meistrid on veel selgumas paadiklassis
F-125.

 

GT-30 MM-i esikolmik 2023 - vasakult Kärol Soodla

Loe veel Veemoto tegemistest

Erko Aabrams tuli MM-sarja avaetapil kolmandaks

20.05.2024

Paadiklassi Formula 500 MM-sarja avaetapp sõideti Tsehhis Jedovnices.

Loe edasi

ESIKOHAGA KOJU - Stefan Arand ringrajapaatide kestvussarja MM-etapil

15.05.2024

Monsis, Belgias toimusid möödunud nädalavahetusel ringrajapaatide kestvussõidu maailmameistrivõistluste esimesed kaks etappi.

Loe edasi

Jetisõitjad tõid Balti meistrivõistlustelt üheksa poodiumikohta

15.05.2024

Elkis Poolas sõideti möödunud nädalavahetusel Balti meistrivõistlused jetispordis.

Loe edasi