Imatral toimusid Euroopa Karikavõistlused klassile GT-10 ja Põhjamaade meistrivõistlused.

17.08.2023

Imatral sõideti esmakordselt rahvusvaheline tiitlivõistlus paadiklassile GT-10. GT-10 klassis saavad sõita noored piloodid vanuses 7.- 12. aastat. Samal ajal selgitati Põhjamaade meistrid paadiklassides GT-15, GT-30 ja F-4. 

GT-10 klassis oli starti tulnud 12 pilooti ja Eestit oli esindamas Jaroslav Bassov. Ajasõidu võit läks Alissa Servinile Soomest, Bassov oli ajasõidus kuuendal kohal. Esimese võisltusõidu neljast võitis ära ajasõidu võitja Alissa Servin, teine oli Veronica Laine ja kolmas oli Valter Laine. Bassov lõpetas esimese sõidu kaheksandana.

Teise sõidust võttis jällegi maksimum punktid Alissa Servin, teine oli Valter Laine ja kolmas Joni Inkinen. Bassov tõusis kuuendaks. Servin võttis võidu ka kolmandas sõidus aga teiseks sõitis ennast sellel korral Valter Laine ja kolmas oli Vella Sohlström. Bassovil kolmandas sõidus start ebaõnnestus täielikult ja kokkuvõttes sai ta sõidust disklahvi.

Imatra GT-10 2023

Neljandas viimases sõidus ei jätnud Servin midagi juhuse hooleks ja võttis maksimumpunktid ka sealt. Teine oli Veronica Laine ja kolmas Valter Laine. Neljast sõidust läks kolm paremat arvesse ja Euroopa Karikavõitjaks kuulutati Alissa Servin, hõbemedali saavutas Veronica Laine ja pronksi Valter Laine. Jaroslav Bassov lõpetas võistluse üheksandal kohal.

GT-15 klassi Põhjamaade meistrivõistlustel olid võistlustules Paul Richard Laur ja Hendrik Arula. Eriliseks tegi võistluse see, et sõideti neli sõitu ja kõik neli läksid ka arvesse. Ajasõidus võtsid eestlased kaksikvõidu - Laur esimene ja Arula teine. Kolmanda aja sõitis välja Leevi Paasonen.

Võistlussõitudes ei jätnud Laur kellelegi võimalust ja võites ära kõik neli sõitu tuli ta maksimum punktidega Põhjamaade meistriks. Arula oli esimeses kahes sõidus teine, kui siis lõpetas neljandana ja viimases neljandas sõidus oli viimane. Kokkuvõttes andis see neljanda koha. 

Loe veel Veemoto tegemistest

Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustab MM-sarja viimast etappi Indoneesias

24.11.2023

Jetispordi MM-sarja maailmameistrid selguvad homme Indoneesias Toba järvel algaval MM-sarja viimasel etapil.

Loe edasi

Eesti Veemoto Liit korraldab 25. novembril treenerite ja sportlaste koolituse

14.11.2023

Kohale on oodatud eelkõige treenerid, sportlased meeskonna liikmed kes on võistlustega seotud ja asendavad ka treenereid.

Loe edasi