Jasmiin Üpraus alustas MM-sarja täiseduga

25.03.2024

 

Jetispordi MM-sarja esimene etapp sõideti Vietnamis Quy Nhonis. MM-sarja ringrada ja paralleelslaalomit sõidetakse ainult võimsaimates masinaklassides: Runabout GP1, SKI GP1 ja SKI Ladies GP1. MM-sarja etappe on planeeritud käesolevaks hooajaks viis. Eesti sportlastest sõidab MM-sarja kaasa möödunud aasta naiste paralleelslaalomi maailmameister ja ringraja SKI Ladies GP1 klassi hõbeda omanik Jasmiin Üpraus.

Laupäev algas ajasõitudega, kus naiste klassis sai Üpraus napi võidu möödunud hooaja prantslannast maailmameistri Jessica Chavanne ees. Kolmandana lõpetas ajasõidu mitmekordne maailmameister Emma-Nellie Ortendahl Rootsist.

Jasmiin Üpraus Vietnam II foto Simon Palfrader

“Kvalifikatsioon näitab juba ära palju keegi on talve jooksul jetiga tööd teinud. Chavannega oleme ühes sekundis aga teistega tuleb juba suurem vahe sisse.” rääkis Üpraus peale kvalifikatsiooni.

Esimeses sõidus sai parima lähte Chavanne, kes läks sõitu kindlalt Üprausi ees kindlalt juhtima. Kolmandat kohta hoidis prantslanna Estelle Poret. Üpraus suutis vähendada vahet liidriga üheksalt sekundilt kolmele, kui viimasel ringi lõpus Chavanne kukkus ja selle kasutas kohe ära Üpraus ning võttis sõidust võidu. Chavanne lõpetas teisena ja Poret oli kolmas.

Teises sõidus sai parima stardi jällegi Chavanne, Üpraus oli teine ja Benedite Drange Norrast kolmas. Terve sõit survestas Üpraus Chavanne, kuid mööduda ei õnnestunud. Samas järjekorras ka sõit lõpetati.

Jasmiin Üpraus Vietnam foto Simon Palfrader

Kolmandas sõidus aga hakkas juhtuma. Juba ennem viimast starti läks seis pingeliseks kui Üprausi jett ei tahtnud käivituda. Riigilippudega tseremoonia ringile jõudis Üpraus viimasel hetkel teadmata kas jett vees käivitub. Õnneks läks masin tööle ja Jasmiin jõudis teistele soendusringile järele sõita.

Stardivõidu võttis järjekordselt Chavanne, kuid juba esimesel ringil andis järgi tema tehnika ning prantslanna oli sunnitud sõidu katkestama. Stardis teine olnud Üpraus asus sõitu juhtima ning jäi vaid loota, et tema tehnika kestab sõidu lõpuni. Finišilipu langedes edestas Üpraus teisena lõpetanud Poret üle seitsmeteist sekundi. Kolmanda koha võttis sõidust Ortendahl.

Kolme sõidu kokkuvõttes võttis Üpraus kindlalt Vietnami GP võidu, teiseks tuli Estelle Poret ja kolmandaks Benedite Drange.

SKI LAdies GP1 poodium foto Simon Palfrader

Paralleelslaalomis pääsesid finaali nelja parema hulka Jasmiin Üpraus, Benedicte Drange Norrast, Estelle Poret Prantsusmaalt ja Sofie Borgström Rootsist. Esimese võistluspaarina olid rajal Üpraus ja Drange ning sealt liikus edasi Üpraus. Borgströmi ja Poret võistluspaarist liikus edasi finaali Borgström. Kolmanda-neljanda koha sõidus pani Poret end maksma ja võttis etapilt kolmanda koha punktid Benedite Drange ees. Finaalis ei jätnud Üpraus Borgströmile võimalust ja kinnitas võimsalt naiste paralleelslaalomi etapivõidu.

"Oli päris pingeline etapp. Meil kõigil oli tehnika reisinud mitu kuud merekonteineris soolase mereõhu käes ja siis kipuvad elektrisüsteemid ära oksüdeeruma ning ongi hädad käes. Sinna lõppes ka tõenäoliselt Chavenne sõit.” rääkib Jasmiin peale etapp “selle GP mõlemad võidud võib pühandada meie meeskonna mehaanikutele, kes suutsid kastanid tulest välja tuua.”

MM-sarja teine etapp sõidetakse kodule juba palju lähemal Itaalias Olbias 21.-23. juunil.

Loe veel Veemoto tegemistest

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Loe edasi

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi