Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Eestlastest sõitis MM-sarja kaasa SKI Ladies GP1 klassis Jasmiin Üpraus. Sardiinias toimunud esimesel etapil tuli ta prantslannade Jessica Chavanne ja Estelle Poret järel järel kolmandaks aga vahed olid väikesed ja esikohast on lahutamas vaid viis punkti.

Ajasõidus tuli Üprausil napp 0,01 sekundiline võit Chavanne üle, kuid see tagas talle esimeses sõidus parima stardipositsiooni. Kolmanda aja sõitis välja Sofie Borgström Rootsist.

Jasmiin ja Jessica Chavanne Foto Simon Palfrader

Esimene sõit võttis Üpraus stardivõidu ja asus Chavanne ees võistlust juhtima. Kolmandat kohta hoidis Virgine Morales Prantsusmaalt. 15 minutilise sõidu jooksul sai suutis Chavanne vähendada vahet Üprausiga neljale sekundile, kuid Jasmiinile sõiduvõiduks sellest piisas. Kolmanda koha nimel käis tihe võidusõit Moralese ja noore norralanna Benedicte Drange vahel, mille Drange lõpuks oma kasuks pööras.

Teises sõidus sai Üpraus väga hea lähte kuid stardiringil tehtud väike sõiduviga andis Chavannele võimaluse minna esimesele ringile liidrina. Üpraus survestas terve sõidu Chavanne, kuid prantslanna viga ei teinud ning võttis teisest sõidust võidu. Drange lõpetas kolmandana.

Viimases kolmandas sõidus said Üpraus ja Chavanne stardist kõrvuti minema. Esimeses stardipöördes ootas sõitjaid lauge laine - Chavannel õnnestus sealt risti üle sõita, kuid Üprausil hakkas jett hüppama - Üpraus kaotas tasakaalu ja lendas jetilt maha. Ligi 30 sekundit said teised sõitjad edu kuni Üpraus neid jälitama sai hakata. Iga ringiga võttis Jasmiin kohti tagasi ning 9 ringi kestnud sõidu lõpetas ta kolmandana. Vahe teisel kohal lõpetanud Drangega jäi vaid 0,7 sekundit. Sõiduvõidu võttis Chavanne.

Etapivõit läks Chavannele, Üprausile teine koht ja kolmandaks sõitis ennast Drange. MM-sarja kokkuvõttes tuli maailmameistriks prantslanna Jessica Chavanne, hõbeda võitis Jasmiin Üpraus ja pronksile tuli rootslanna Emma-Nellie Ortendahl.

SKI Ladies GP1 pjedestaal Foto Simon Palfrader

Toba järvel toimusid laupäeva õhtul Jettide paralleelslaalomi maailmameistrivõistlused. Formaat sellel võistlusel on järgmine: ajasõitude neli kiireimat võistlesid paarides omavahel ja võitjad läksid edasi kuni finaalis selgitasid kaks parimat omavahel maailmameistri. SKI Ladies GP1 klassis said ajasõidust võimaluse edasi minna Virgine Morales, Jasmiin Üpraus, Jessica Chavanne ja Sofie Borgström. Esimese paarina läksid kokku Chavanne ja Morales ning sealt väljus võitjana Chavanne. Borgströmi ja Üprausi paarist väljus võitjana Üpraus. Finaalis läksid omavahel kokku Chavanne ja Üpraus. Esimese sõidu võitis Üpraus aga Chavanne viigistas seisu teise sõiduga. Kolmandas otsustavas sõidus pani Üpraus oma oskused maksma ja võttis võiduga koos ka SKI Ladies GP1 klassi paralleelslaalomi MM-tiitli. Chavannele hõbe ja pronksile tuli Morales.

Jasmiin Üpraus #64 Foto Arek Rejs

Loe veel Veemoto tegemistest

Avatud on jetispordi litsentside taotlemine ja väljas on Eesti meistrivõistluste kalender

31.01.2024

Tänasest on avatud litsentside taotlemine 2024 aastaks.

Loe edasi

Stefan Arand liitub esimese eestlasena F1 sarjaga

18.01.2024

Ringrajapaatide F1 sarja möödunud hooaja maailmameister Jonas Andersson ja tema Team Sweden sõlmisid täna Vietnamis uueks hooajaks

Loe edasi

Veemotosport tähistas juubeliaasta algust ja kuulutas välja aasta sportlased

16.01.2024

Eesti Veemoto Liit alustas oma 100. juubeliaastat piduliku galaga, kus tunnustati aasta sportlasi ja peeti meeles aastate jooksul veemootorisporti pühendunud inimesi.

Loe edasi