Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Eestlastest sõitis MM-sarja kaasa SKI Ladies GP1 klassis Jasmiin Üpraus. Sardiinias toimunud esimesel etapil tuli ta prantslannade Jessica Chavanne ja Estelle Poret järel järel kolmandaks aga vahed olid väikesed ja esikohast on lahutamas vaid viis punkti.

Ajasõidus tuli Üprausil napp 0,01 sekundiline võit Chavanne üle, kuid see tagas talle esimeses sõidus parima stardipositsiooni. Kolmanda aja sõitis välja Sofie Borgström Rootsist.

Jasmiin ja Jessica Chavanne Foto Simon Palfrader

Esimene sõit võttis Üpraus stardivõidu ja asus Chavanne ees võistlust juhtima. Kolmandat kohta hoidis Virgine Morales Prantsusmaalt. 15 minutilise sõidu jooksul sai suutis Chavanne vähendada vahet Üprausiga neljale sekundile, kuid Jasmiinile sõiduvõiduks sellest piisas. Kolmanda koha nimel käis tihe võidusõit Moralese ja noore norralanna Benedicte Drange vahel, mille Drange lõpuks oma kasuks pööras.

Teises sõidus sai Üpraus väga hea lähte kuid stardiringil tehtud väike sõiduviga andis Chavannele võimaluse minna esimesele ringile liidrina. Üpraus survestas terve sõidu Chavanne, kuid prantslanna viga ei teinud ning võttis teisest sõidust võidu. Drange lõpetas kolmandana.

Viimases kolmandas sõidus said Üpraus ja Chavanne stardist kõrvuti minema. Esimeses stardipöördes ootas sõitjaid lauge laine - Chavannel õnnestus sealt risti üle sõita, kuid Üprausil hakkas jett hüppama - Üpraus kaotas tasakaalu ja lendas jetilt maha. Ligi 30 sekundit said teised sõitjad edu kuni Üpraus neid jälitama sai hakata. Iga ringiga võttis Jasmiin kohti tagasi ning 9 ringi kestnud sõidu lõpetas ta kolmandana. Vahe teisel kohal lõpetanud Drangega jäi vaid 0,7 sekundit. Sõiduvõidu võttis Chavanne.

Etapivõit läks Chavannele, Üprausile teine koht ja kolmandaks sõitis ennast Drange. MM-sarja kokkuvõttes tuli maailmameistriks prantslanna Jessica Chavanne, hõbeda võitis Jasmiin Üpraus ja pronksile tuli rootslanna Emma-Nellie Ortendahl.

SKI Ladies GP1 pjedestaal Foto Simon Palfrader

Toba järvel toimusid laupäeva õhtul Jettide paralleelslaalomi maailmameistrivõistlused. Formaat sellel võistlusel on järgmine: ajasõitude neli kiireimat võistlesid paarides omavahel ja võitjad läksid edasi kuni finaalis selgitasid kaks parimat omavahel maailmameistri. SKI Ladies GP1 klassis said ajasõidust võimaluse edasi minna Virgine Morales, Jasmiin Üpraus, Jessica Chavanne ja Sofie Borgström. Esimese paarina läksid kokku Chavanne ja Morales ning sealt väljus võitjana Chavanne. Borgströmi ja Üprausi paarist väljus võitjana Üpraus. Finaalis läksid omavahel kokku Chavanne ja Üpraus. Esimese sõidu võitis Üpraus aga Chavanne viigistas seisu teise sõiduga. Kolmandas otsustavas sõidus pani Üpraus oma oskused maksma ja võttis võiduga koos ka SKI Ladies GP1 klassi paralleelslaalomi MM-tiitli. Chavannele hõbe ja pronksile tuli Morales.

Jasmiin Üpraus #64 Foto Arek Rejs

Loe veel Veemoto tegemistest

Ringraja- ja jetisportlastel on käimas tihe nädalavahetus

19.07.2024

Tallinnas Harku järvel algasid täna maailma- ja Euroopa meistrivõistlused ringrajapaatidele klassides OSY-400, GT-30 ja Euroopa meistrivõistlused klassile F-125. Ungaris Zámoly beachil on käimas aga jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp.

Loe edasi

Lätis Aluksnes selgusid maailmameistrid noorteklassis GT-15

12.07.2024

Lätis Aluksnes sõideti möödunud nädalavahetuse GT-15 noorteklassi maailmameistrivõistlused ja Eesti meistrivõistluste II etapp.

Loe edasi

Peipsi järvel võtsid mõõtu Eesti parimad jetisõitjad

08.07.2024

Jetispordi Eesti meistrivõistluste avaetapp sõideti Peipsi järvel imeilusas Omedu külas.

Loe edasi