Jetisõitjad tõid Balti meistrivõistlustelt üheksa poodiumikohta

15.05.2024

Elkis Poolas sõideti möödunud nädalavahetusel Balti meistrivõistlused jetispordis. Ilus ilm ja talutav veetemperatuur andsid võimaluse teha korralikud proovistardid ennem tiitlivõistluste hooaja algust. Üheteistkümnes erinevas masinaklassis oli starti tulnud pea kaheksakümmen osalejat.

Balti MV kõik sõitjad Poola 2024

SKI Junior GP4 klassis võttis kolme võiduga Balti tiitli Ander-Hubert Lauri leeduka Grantas Kurksnyse ees.

Runabout Junior GP4 klassis tuli parima eestlasena teisele kohale Katarina Sepp. Balti tiitel läks Leetu Dovydas Kutrale ja kolmandaks tuli leedukas Erikas Butkus. Rihard Leinsalu tegi tubli sõidu kuid jäi ühe punktiga napilt neljandaks. Kokku oli stardis kaheksa juuniorit.

SKI GP3 klassis tuli Balti meistriks maksimumpunktidega Henri Koppas. Teine-kolmas koht läksid Poola Dariusz Sankowskile ja Robert Kaniewskile.

Runabout Ladies GP4 klassis tuli Balti meistritiitel kaksikvõiduga Eestisse. Annemarie Randla võttis kolmest sõidust võidu ja maksimumpunktidega krooniti ta Balti meistriks. Teisele kohale tuli Tartu võidusõitja Kätriin Nilbe ja kolmas oli Astra Kurksnyte Leedust. Mia Carolin Õiemets lõpetas võistluse neljandal ja Kristel Piiriste viiendana.

SKI GP4 klassis ei olnud vastast Ander-Hubert Laurile, kes tuli lätlaste Daniils Potrivailo ja Peteris Likumsi ees Balti meistriks.

Runabout GP4 klassis ei saanud keegi vastu Poola esindaja Juliusz Romanile kes võttis maksimumpunktidega Balti meistritiitli. Osavõtjaterohkeimas klassis kuulus teine koht Henri Koppasele ja kolmandaks tuli Arti Mölter. Marek Laanisto tuli neljandaks ja lisaks naisteklassile ka meestega kaasa sõitnud Annemarie Randla tuli kuuendaks. Riho Peilman lõpetas kümnendal kohal.

SKI GP1 klassis kuulus võit Ander-Hubert Laurile. Hõbeda jättis Poola Slawomir Piechinat ja pronks läks Lätti Daniils Potrivailole.

Balti MV Poola 2024

Loe veel Veemoto tegemistest

Prantsusmaal algas jetispordi Euroopa meistrivõistluste II etapp

26.07.2024

Sellel nädalavahetuse sõidetakse Prantsusmaal Vichys jetispordi Euroopa meistrivõistluste II etapp.

Loe edasi

Harku järvel toimunud tiitlivõistlustel võeti medalid kõigis masinaklassides

24.07.2024

Möödunud tuuliseks nädalavahetuseks olid Harku järve veemotobaasi kogunenud kaheteistkümne riigi sportlased, et selgitada enda seast maailma parimad paadiklassides OSY-400 ja GT-30 ning Euroopa meister klassis F-125.

Loe edasi

Jetispordi juuniorite MM-ilt Ander-Hubert Laurile maailmameistritiitel ja Katarina Sepp hõbedal

24.07.2024

Ungaris Györi linnas sõideti meeletus kuumuses jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp ja juuniorite maailmameistrivõistlused klassidele SKI Junior GP3.3 ja Runabout Junior GP4.