Kärol Soodla tuli GT-30 klassi Euroopa meistriks

08.08.2023

Itaalia maalilises väikelinnas Viverone selgitati möödunud nädalavahetusel paadiklassi GT-30 Euroopa meister. Eesti piloote oli stardis kaks - möödunud hooaja EM-hõbe ja MM-pronks Kärol Soodla ning möödunud hooaja EM-pronks Sten Ivanov. Konkurentidest olid kohal tugevad võidusõitjad Inglismaalt, Norrast, Itaaliast, Leedust ja Lätist. Finaalsõitudes osales 15 pilooti ja esindatud oli seitse riiki.

Vabatreeningul näitasid parimaid aegu Soodla ja Ivanov. Kolmanda aja sõitis välja Renars Eglitis Lätist ja neljanda aja sai itaallane Jacopo Ravasio.
Ajasõidus sai kindla võidu Soodla. Kõigi üllatuseks võttis teise aja Ravasio ning kolmas oli napi eduga brittide Ashley Penfoldi ja George Elmore ees Sten Ivanov.

Kärol Soodla GT-30

Esimeses võistlussõidus sai parima lähte kuuendalt kohalt startinud leedukas Mantas Kukcinavicius, kuid peale esimest pööret läks võistlust juhtima sisekurvi eelist omanud Soodla. Teise kuni neljanda koha eest käis tihe sõit Ravasio, Kukcinaviciuse ja Ivanovi vahel. Soodla kasvatas esimese paari ringiga väikese edu, kuid viiendal ringil hakkasid ette jääma ringiga mahajääjad ning Ravasio pääses talle väga lähedale. Mitu sirget sõideti külg-külje kõrval kui sisekurvis olev Ravasio sai väikese eelise ning asus sõitu juhtima. Vähem kui kaks ringi ennem lõppu vähenes tõenäoliselt tänu tehnilisele rikkele Ravasio paadi juhitavus ja Soodla sai uuesti liidrikoha. Ravasio lõhkus ära veel pöördepoi, mille eest oli ühe ringiline karistus ja sõidu kokkuvõttes langes 12. kohale. Soodlale sõiduvõit, Kukcinavicius oli teine ja Penfold lõpetas kolmandana.

Pühapäevane hommik Viverones aga tervitas võistlejaid tugeva tuule ja lainega. Kahe tunni kaupa lükati sõite edasi lootuses, et tuul laseb võistlusega
jätkata kuid seda ei juhtunud. Zürii otsustas kuulutada võistluse lõppenuks ja anda Euroopa meistritiitel välja ühe sõidu tulemusena.

GT-30 EM-i esikolmik 2023

Kärol Soodla tuli Euroopa meistriks, teise koha saavutas Mantas Kukcinavicius Leedust ja kolmas oli Inglismaa esindaja Ashley Penfold. Teine Eestit esindanud piloot Sten Ivanov saavutas neljanda koha.

Loe veel Veemoto tegemistest

Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustab MM-sarja viimast etappi Indoneesias

24.11.2023

Jetispordi MM-sarja maailmameistrid selguvad homme Indoneesias Toba järvel algaval MM-sarja viimasel etapil.

Loe edasi

Eesti Veemoto Liit korraldab 25. novembril treenerite ja sportlaste koolituse

14.11.2023

Kohale on oodatud eelkõige treenerid, sportlased meeskonna liikmed kes on võistlustega seotud ja asendavad ka treenereid.

Loe edasi