Noorteklassi GT-15 Euroopa meistrivõistlustelt kaksikvõit

10.07.2023

Lätis Aluksnes selgitati möödunud nädalavahetusel juuniorite paadiklassi GT-15 Euroopa parimad piloodid. Eesti noori oli stardis kuus. Möödunud hooaja Euroopa meistritiitlit oli kaitsmas Hendrik Arula ja tema suurimaks konkurendiks oli möödunud hooaja MM- ja EM-hõbe Paul Richard Laur. Veel olid võistlustules Kevin Sillaots, Tristan Koit, Alfred Raadik ja Robin Lääne. Kõik Eesti noored võidusõitjad pääsesid finaalsõitudesse.

Ajasõidu võit kuulus Laurile 0,4 sekundilise eduga Arula ees. Kolmanda aja sõitis välja Peter Stoyanov Bulgaariast. Teistest eestlastest parimana oli Tristan Koit 12. kohal, talle järgnesid Raadik, Sillaots ja 16. kohal Lääne.

Esimeses sõidus sai parima stardi Hendrik Arula, kuid mõned ringid hiljem suutis Paul Richard Laur tast mööduda ja sõita sisse väikese vahe. Kolmandal kohal sõitis kiireim lätlane Reinis Sturis. Samas järjestuse ka finišeeriti. Sillaotsale sõidust kaheksas koht, Koit oli kümnes, Lääne, neljateiskõmnes ja Raadik viieteistkümnendal kohal.

Teises sõidus sai parima lähte Laur ja juhtis sõitu kuni ruudulipu langemiseni. Teise koha punktid läksid Arulale ja kolmas oli jällegi Sturis. Sillaots oli parandanud kohta kuuendaks. Ülejäänud Eesti sõitjad lõpetasid teises kümnes.

GT-15 stardirivi esiplaanil Paul Richard Laur

Kolmas sõit sai parima stardi jällegi Arula kuid juba teisel ringil suutis Laur tast eduka manöövriga mööduda ja asus sõitu juhtima. Kolmanda koha eest käis võistlus lausa kuue piloodi vahel - esimesed ringid suutis kolmandat kohta hoida hea stardi teinud Sillaots, kuid hea kiirusega Sturis võttis selle positsiooni üle neljandal ringil ning asus oma korda katma soomlannat Viktoria Lainet ja lätlannat Dinija Ivanovat. Sõiduvõit läks Laurile, teine koht kuulus Arulale ja kolmanda võttis Sturis. Sillaots lõpetas kuuendana.

Neljandasse sõitu maksimu punktid saavutanud Laur ja Arula ei pidanud tulema. Parima stardi sai kolmandalt positsioonilt startinud Sillaots ja asus sõitu juhtima. Teises pöördepois pani Sturis oma lõppkiiruse maksma ja möödus Sillaotsast, tema tuules pääses Sillaotsast mööda ka bulgaarlane Stoyanov.
Sõiduvõit läks Sturisele, millega ta kindlustas omale EM-il pronksmedali. Teisena lõpetas Stoyanov ja kolmandaks tuli soomlanna Victoria Laine ja Sillaots oli neljas.

Peale tehnilist kontrolli kuulutati Euroopa meistriks Paul Richard Laur, hõbemedal kuulus Hendrik Arulale ja pronksile tuli Reinis Sturis Lätist. Sillaotsale võistluselt seitsmes koht, Tristan koit oli kaheteistkümnes, Alfred Raadik viieteistkümnes ja Robin Lääne kuueteistkümnes.

GT-15 MM toimub 21.-23 juuli Inglismaal Oulton Broadis.

Loe veel Veemoto tegemistest

Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustab MM-sarja viimast etappi Indoneesias

24.11.2023

Jetispordi MM-sarja maailmameistrid selguvad homme Indoneesias Toba järvel algaval MM-sarja viimasel etapil.

Loe edasi

Eesti Veemoto Liit korraldab 25. novembril treenerite ja sportlaste koolituse

14.11.2023

Kohale on oodatud eelkõige treenerid, sportlased meeskonna liikmed kes on võistlustega seotud ja asendavad ka treenereid.

Loe edasi