Paul Richard Laur ja Rene Suuk saavutasid maailmameistritiitlid

25.07.2023

Inglismaal Oulton Broadis selgitati möödunud nädalavahetusel maailmameistrid paadiklassides GT-15 ja OSY-400. Eesti sportlasi oli sõitnud osalema neli. Noorteklassis GT-15 oli MM-tiitli eest võistlema sõitnud kolm pilooti - Paul Richard Laur, Hendrik Arula ja Kevin Sillaots. Klassis OSY-400 oli stardis Poolas Euroopa meistrivõistluste hõbemedali saavutanud Rene Suuk.

Laupäevane võistluspäev algas korraliku tuule ja lainega. GT-15 klassi ajasõidus sai parima aja Laur, teine oli Arula ja kolmas bulgaarlane Petan Stoyanov. Sillaots oli ajasõidus kuuendal kohal. OSY-400 klassis sai ajasõidu võidu Rene Suuk, teise ja kolmanda aja sõitsid välja poolakad Jakub Rochowiak ja Cezary Strumnik. Seoses kõveneva tuulega lükati kõik OSY-400 stardid pühapäevale lootes ilma paranemist.

Rene Suuk OSY-400

GT-15 klassi esimeses stardis sai parima lähte Arula kuid peale esimest pööret läks võistlust juhtima sisekurvis olnud Laur. Teise-kolmanda koha nimel käis tihe võistlus Arula ja Stoyanovi vahel ja Sillaots oli hoidmas neljandat kohta. Kaks ringi ennem ruudulipu langemist katkestas tehnilistel põhjustel kolmandal kohal sõitnud Stoyanov ja Sillaots tõusis kolmandaks. Laurile sõiduvõit, Arula teine ja Sillaots oli esimese sõidu kolmas.

Paul Richard Laur GT-15

Pühapäeval sõidetud GT-15 klassi teises sõidus oli Lauri start parim ja kohe algusest läks ta võistluse liidriks. Teisel kohal järgnemas Arula ja kolmandal Sillaots. Samas järjekorras ka finišeeriti kuid teisel ringil Sillaotsa poolt paigast ära sõidetud pöördepoi andis talle karistuseks -1 ringi, mis langetas ta 10. kohale. Kolmandaks tõusis Stoyanov.

Kolmandas sõidus sai parima stardi Arula ja asus sõitu Lauri ees juhtima. Kolmanda-neljanda kohal nimel käis tihe võistlus Stoyanovi ja Sillaotsa vahel mis lõppes Sillaotsa võiduga. Sõidust Arulale esikoht, Laur oli teine ja Sillaots kolmas. Seoses ilma ja sõitude edasilükkamisega neljandat starti enam ei toimunud ja peale põhjalikku tehnilist kontrolli kuulutati maailmameistriks Paul Richard Laur, hõbemedal kuulus Hendrik Arulale ja pronks Kevin Sillaotsale.
Viimati võtsid Eesti sportlased noorteklassi GT-15 kolmikvõidu 2014 aastal kui maailmameistriks krooniti Gregor Eevardi, hõbeda võitis Rene Suuk ja pronksile tuli Stefan Arand.

_ROZ4788

OSY-400 klassis lükati ilma tõttu sõite edasi kuni viimase võimaluseni pühapäeva õhtul. Kohtunikud otsustasid viia ilma tõttu läbi ainult ühe sõidu millega otsustatakse ära maailmameistritiitli saatus. Suuk sai esimeselt stardikohalt hea lähte kuid paigast ära sõidetud pöördepoide tõttu anti punane lipp ja sõit läks kordusstarti. Kordusstardis sai Suuk samuti hea lähte. Esimeses pöördes tegi sõiduvea möödunud hooaja maailmameister Rochowiak ja oli mängust väljas. Esikohale jäid sõitma võistlust juhtiv Suuk ja teda jälitav Strumnik. Strumnikul oli küll suurem lõppkiirus kuid hästi valitud sõidutrajektoorid ja kindel sõit andsid Suukile sõiduvõidu ja maailmameistritiitli. Hõbemedal kuulus Cezary Strumnikule ja pronksile sõitis ennast kohalik võidusõitja James Bowman.

_ROZ0930

 

Pildid: Viesturs Lacis

Loe veel Veemoto tegemistest

Ringraja- ja jetisportlastel on käimas tihe nädalavahetus

19.07.2024

Tallinnas Harku järvel algasid täna maailma- ja Euroopa meistrivõistlused ringrajapaatidele klassides OSY-400, GT-30 ja Euroopa meistrivõistlused klassile F-125. Ungaris Zámoly beachil on käimas aga jetispordi Euroopa meistrivõistluste I etapp.

Loe edasi

Lätis Aluksnes selgusid maailmameistrid noorteklassis GT-15

12.07.2024

Lätis Aluksnes sõideti möödunud nädalavahetuse GT-15 noorteklassi maailmameistrivõistlused ja Eesti meistrivõistluste II etapp.

Loe edasi

Peipsi järvel võtsid mõõtu Eesti parimad jetisõitjad

08.07.2024

Jetispordi Eesti meistrivõistluste avaetapp sõideti Peipsi järvel imeilusas Omedu külas.

Loe edasi