Poolas sõideti suurvõistluse World Finals Euroopa I etapp jetispordis

22.05.2023

Jetisõitjatele toimus Poolas Mechelnikis esimene suurem võistlus Euroopas mis on osaks neljast osavõistlusest koosnevast Word Finals sarjast.

Külm ilm ja 11 kraadine merevesi tegi tingimused raskeks aga külma veega on meie eesti sõtijad harjunud. Kokku osales Mechelniki etapil 16 Eesti jetisõitjat ja erinevaid võistlusklasse oli kokku 26.

Noortest olid Rec Lite Junior klassis rajal Karl Kesküla ja Katarina Sepp. Mõlemal meie noorel õnnestus võita üks sõit ja kokkuvõttes oli Karl etapi teine ja Katarina neljas. Karl sõitis kaasa veel Rec Lite klassis, kus saavutas kahe sõidu tulemusega 12. koha.

Hubert Mechelniki 2023

Ander-Hubert Lauri sõitis kaasa klassides Pro Am Ski Lites, kus tema põhiduell oli selle klassi hetke maailma valitseja Mattias Reinaasiga. Kahe teise ja ühe kolmanda kohaga sõitudest võttis Hubert siit klassist kaasa teise koha. Pro Am SKI 4 stroke Lites klassis aga võttis Hubert etapivõidu Mattiase ees kahe sõidu võidu ja ühe teise kohaga.

Marlon Tiik sõitis kaasa kahes klassis - Pro Am Ski Lites klassis sõitis ta välja kuuenda koha ja Pro Am Ski Stock klassis tubli kolmanda koha. PRO-AM Ski Stock klassis tuli Karl Joosep Steinberg seitsmendaks.

Mattias Reinaas võttis kolme sõidu võiduga etapivõidu Pro Am Ski Stock klassis ja Pro Am Ski Lites klassis. Pro Am Ski 4 stroke Lites klassist tuli teine koht.

Mattias Reinaas Mechelniki 2023

Rec Lites klassis sõitis kaasa lausa neli eestlast - Mattias Siimann võttis etapilt kolmanda koha, Henry Kiisa oli neljas, Marek Laanisto oli kuues ja Karl Kesküla lõpetas etapi 12 kohal.

Mattias Siimann sõitis kaasa veel klassides Pro Am Runabout Superstock, kus saavutas ühe sõidu tulemusega 10. koha. Põhiklassis Pro Am Runabout Stock võttis Mattias kolmest sõidust kolm ja pani tasku etapivõidu. Pro Runabout GP klassis oli etapi tulemuseks 7. koht.

Jasmiin Üpraus sõitis kaasa Pro Ski Women GP klassis ja ühe sõidu esikoha ning kahe teise kohaga kindlustas omale etapivõidu.

Annemarie Randla näitas väga head kiirust ja võttis etapivõidu klassis Novice Ruunabout 1100 Stock klassis. Carmen Roosmaa oli samas klassis viies. Runabout 1100 Stock Ladies klassis oli Carmen kiirem ja võttis etapilt teise koha ja Annemarie oli kolmas.

Annemarie Mechelniki 2023

Margus Kesküla ja Priit Kampus sõitsid kaasa EXPERT Veterans Runabout Limited (35+) klassis ja Margus tuli kolme sõidu kokkuvõttes teiseks aga Priit sai kahjuks kirja ühe sõidu ning oli sellega etapi kokkuvõttes kaheksas. Margus sõitis veel kaasa klassis Run N/A + Classic 2 stroke OPEN ja tuli seal kolme sõidu kokkuvõttes etapivõitjaks.

Veteranide klassis PRO-AM Ski Veterans GP saavutas kahe sõiduvõidu ja ühe teisekohaga etapivõidu Egon Üpraus.

Toni Heiskonen sõitis kaasa klassi NOVICE Ski Stock ning kaks kolmandat ja üks teine koht andsid talle kokkuvõtte etapilt kolmanda koha.

Suurvõistluse Word Finals teine Euroopa etapp sõidetakse 27.-30. juuli Prantsusmaal.

Loe veel Veemoto tegemistest

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustas MM-sarja täiseduga

25.03.2024

Jetispordi MM-sarja esimene etapp sõideti Vietnamis Quy Nhonis.

Loe edasi

Jetispordi MM-sarja avaetapil Vietnamis sõideti täna vabatreeningud

22.03.2024

Sellel nädalavahetusel sõidetakse Vietnamis jetispordi MM-sarja hooaja avaetapp. Jetispordi MM-sarjas sõidetakse neljas võistlusklassis - SKI GP1, SKI Ladies GP1, Runabout GP1 ja Freestyle.