Prantsusmaal sõideti suurvõistluse World Finals Euroopa II etapp.

01.08.2023

Vichy linn Prantsusmaal võõrustas jetispordi suurvõistluse World Finals Euroopa II etappi. Võistluskategooriaid oli kokku 21 ja Eesti sportlasi oli kokku stardis lausa 12. Sõitjate jaoks oli Vichy rada üks selle hooaja raskemaid kuna jõe betoonist kaldakindlustused peegeldasid kõik lained tagasi ja juba peale esimest ringi oli rajal korralik lainemöll.

Marten Tiik võistles SKI juuniorite klassis ja saavutas ühe kuuenda ja kahe teise kohaga kokkuvõttes etapilt teise koha. Etapivõit läks Belgiasse Yoni Hamelinile ja kolmandaks tuli Maxime Lemire Prantsusmaalt.

PRO AM SKI 2 STROKE LITES klassis tuli etapivõitjaks Mattias Reinaas prantslaste Benoit Meliani ja Berny Gueniau ees. Reinaas võitis lisaks etapivõidu
PRO AM SKI 4 STROKE LITES klassis ja keegi ei saanud talle vastu ka PRO AM SKI STOCK klassis, kut tuli samuti etapivõit. PRO AM SKI STOCK klassis saavutas Marlon Tiik viienda koha ja Sten Marten Villenthal tuli üheksandaks.

Reinaas Vichy 2023

Mattias Siimann kes alles on taastumas jalavigastusest sõitis kaasa Pro Run 1100 Open klassis ja tuli viiendaks. Etapivõit läks Filipiinide sportlasele Louie Buhisanile.

Novice Run 1100 Stock klassis oli eestlastest parim neljandal kohal lõpetanud Marek Laanisto. Võidu võttis Nils Wittling Saksamaalt. Annemarie Randla oli kaheksas ja Carmen Roosmaa kaheteistkümnes.

Laanisto Vichy 2023Novice Ski Stock klassis võtsid kaksikvõidu kambodzalased Vanisioen Kay ja Osman Min. Kolmandaks sõitis ennast Toni Heiskonen.

Expert Run Limited Vet klassis saavutas Margus Kesküla viienda koha. Etapivõit läks Itaaliasse Manuel Reggianile. Margus sõitis kaasa veel Pro-Am Endurance Open klassis ja tuli seal kümnendale kohale. Etapivõit läks prantslasele Jean-Bruno Pastorellole.

Margus Vichy 2023

Klassis PRO-AM Women SKI GP klassis käis tihe võidusõit prantslannade Jessica Chavanne, Estelle Poret ja Jasmiin Üprausi vahel. Chavanne võitis esimes ja viimase moto. Üpraus saavutas viienda, esimese ja kolmanda koha ning Poret teise, viienda ja neljanda koha. Etapivõit läks Chavannele, teiseks tuli Üpraus ja kolmas oli Poret.

Jasmiin Vichy 2023

Pro SKI GP klassis sõitis kaasa Kerto Kase kes saavutas etapil seitsmeteistkümnenda koha. Etapivõit läks Austriasse Kevin Reitererile, teiseks tuli belglane Quinten Bossche ja kolmas oli Jeremy Poret Prantsusmaalt.

Kerto Kase Vichy 2023

World Finals sarja kolmas etapp sõidetakse juba üle ookeani Ameerika Ühendriikides Lake Havasus 4.-8. oktoobrini.

Fotod: jetski-worldseries.com

Loe veel Veemoto tegemistest

Erko Aabrams tuli MM-sarja avaetapil kolmandaks

20.05.2024

Paadiklassi Formula 500 MM-sarja avaetapp sõideti Tsehhis Jedovnices.

Loe edasi

ESIKOHAGA KOJU - Stefan Arand ringrajapaatide kestvussarja MM-etapil

15.05.2024

Monsis, Belgias toimusid möödunud nädalavahetusel ringrajapaatide kestvussõidu maailmameistrivõistluste esimesed kaks etappi.

Loe edasi

Jetisõitjad tõid Balti meistrivõistlustelt üheksa poodiumikohta

15.05.2024

Elkis Poolas sõideti möödunud nädalavahetusel Balti meistrivõistlused jetispordis.

Loe edasi