Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn. Juba kuuendal ringil tundis Arand oma võistluspaadis suurt vibratsiooni ning oli sunnitud rajalt kõrvale tõmbama ja sõidu katkestama.

Vietnam paat ja kraana

“Esialgu kahtlustasin mootorit või käigukasti, kuid peale paari korda gaasi andes sain aru, et probleem on propelleris.” Nimelt oli sõidu ajal saanud Stefani propeller mereprügilt tabamuse ning kaks laba olid saanud tõsise kahjustuse. “Peale sõitu avanes ikka väga nukker vaatepilt. Üks laba oli täielikult küljest ja teises suur mõra. Võib jääda mulje, et tegemist on metallist tugeva detailiga, kuid sellistel pöörlemiskiirustel ei ole midagi ebatavalist, kui ka väiksem vees olev sodi propellerit vigastab.” Kui tavapärasel ikka peale sõitu on propelleril näha mõned õrnad vigastused, siis seekord oli meie mehe paat tabanud vees midagi suuremat.

Vietnam vint ja haamer

“Muidugi on tuju hetkel päris nullis, magusad punktid läksid kaduma. Probleemi tekkimise hetkel käis ju võistlus kolmanda koha peale. Aga nagu öeldakse - tehnikasport, siin võib kõike juhtuda ja kahjuks tihti ka mitte endast tulenevalt. Vees hulbib kõik sugu sodi, täna olin lihtsalt mina see õnnetu, kes heinakuhjast nõela leidis,” tõdes pettumusega sõidu pooleli jätnud Arand.

Sõidu võit läks rootslasele Erik Starkile, Stefani meeskonnakaaslane Jonas Andersson lõpetas sõidu teisena ning esimesel etapil napilt punktideta jäänud Prantsuse sõitja Peter Morin oli seekord kolmas.

Peale kahte etappi on Arand punktitabelis kuues, meeskondlikus arvestus on esikohal Arandi meeskond Team Vietnam. Järgmine võistlus peetakse juuni keskpaigas Itaalias.

Seis peale Vietnami

Loe veel Veemoto tegemistest

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Loe edasi

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi