Rootsis sõideti jettide Põhjamaade meistrivõistlused

21.08.2023

Rootsis Stenungsundis selgusid möödunud nädalavahetusel selle aasta Põhjamaade parimad jetisõitjad. Põhjamaade meistrivõistlused peeti seal juba teist aastat järjest, kuna sellel aastal sai see osaks Rootsi üleriigilisest spordi- ja veeürituse nädalast. Jetisportlastele antud ajaaken oli väike ja tänu sellele ei olnud esindatud ka kõik võistlusklassid - juuniorid, SKI GP4 jne. Eestit oli Rootsis esindamas kolm sportlast - Mattias Reinaas, Ander-Hubert Lauri ja Karl Joosep Steinberg.

Jetski Nordic 2023 SKI GP3

Üheks osavõtjaterohkeimaks klassiks osutus SKI GP3 kus oli stardis lausa 23 pilooti. Eestlastest olid stardis Reinaas ja Lauri. Esimeses sõidust võttis maksimum punktid hetke kehtiv maailmameister Reinaas, teise koha sai Dag-Martin Drange Norrast ja kolmas oli Lauri. Teine sõit Reinaasi start ebaõnnestus ning tema koht sõidus oli viies. Võit läks Dag-Martin Drangele, Lauri oli teine ja Benedite Drange Norrast kolmas. Kolmanda sõidu võitis samuti Dag-Martin Drange ja selle kokkuvõttes ka kogu võistluse. Teine oli Reinaas ning kindlustas sellega omale kokkuvõttes teise koha ja komandaks nii sõidus kui kogu võistluse raames tuli Ander-Hubert Lauri.

SKI GP3 podium Nordic 2023

SKI GP2 klassis oli stardis kolmteist sportlast ja meie sõitjatest Mattias Reinaas ja Karl Joosep Steinberg.  Reinaas sai esimeses sõidus hea stardi ja juhtis kogu sõitu kui järsku otsustas töölepingu lõpetada tema jeti roolisüsteem ja Reinaas lõpetas seitsmenda koha punktidega. Steinberg lõpetas esimese sõidu neljandal kohal. Teiseks sõiduks sai Mattias jeti korda ja võttis maksimum punktid, Steinbergile teisest sõidust neljanda koha punktid. Viimases kolmandas sõidus aga pidi Reinaas tunnistama Hollandlase Daan Hoeke paremust ja lõpetas teisena. Steinberg oli viies. Kolme sõidu kokkuvõttes andis see Põhjamaade meistritiitli Daan Hoekele, teise koha saavutas esimese sõidu võitja Eric Jacobsson Rootsist ja kolmandaks tuli Mattias Reinaas. Karl Joosep Steinberg oli kokkuvõttes neljas.

SKI GP2 podium Nordic 2023

SKI GP1 klassis oli stardis oma esimest hooaega SKI GP1 klassis sõitev Ander-Hubert Lauri. 15 sportlase seas tõusis ta esimeses sõidus kuuendale kohale. Sõidust võttis võidu Anders Keller Taanist, teine oli Severi Salonen Soomest ja kolmas Oliver Koch Hansen Taanist. Teises sõidus käis Lauril võidusõit isegi kõrgemate kohtade peale kui üks hetk kadus ära jetil vool ja tehnilise tõrke tõttu oli Hubert sunnitud sõidu katkestama. Sõiduvõit läks jälle Kellerile, teine oli Salonen ja kolmas Daniel Svae Andersen Norrast. Viimasesse kolmandasse sõitu saadi Huberti jetile uus aku vahele, kuid viga oli siiski laadimises ja ilusa stardi teinud Huberti hakkas koht koha haaval tahapoole langema kuid suutis sõidu lõpetada seitsmendal kohal. Põhjamaade meistriks tuli Andreas Keller, hõbedale sõitis ennast Severi Salonen ja pronskile tuli Daniel Svae Andersen. Hubert tuli kokkuvõttes 12. kohale.

Jetski Nordic 2023 ühispilt

Loe veel Veemoto tegemistest

Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustab MM-sarja viimast etappi Indoneesias

24.11.2023

Jetispordi MM-sarja maailmameistrid selguvad homme Indoneesias Toba järvel algaval MM-sarja viimasel etapil.

Loe edasi

Eesti Veemoto Liit korraldab 25. novembril treenerite ja sportlaste koolituse

14.11.2023

Kohale on oodatud eelkõige treenerid, sportlased meeskonna liikmed kes on võistlustega seotud ja asendavad ka treenereid.

Loe edasi