Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis. Naljatledes võib öelda, et tegemist on Stefani ja tema meeskonnakaaslase, eelmise aasta F1 meistri, Jonas Anderssoni kodurajaga, sest antud provints on 2024. aasta hooajal nende meeskonna peasponsoriks.
Team Vietnam 2 paati


“Kodurajaks on seda küll palju nimetada, minul on see esimene võistlus Binh Dinhis. Esimese etapi ehk Indoneesia rajast eristub see oma pikemate sirgetega, mis tähendab suuremaid kiiruseid. Minu jaoks on see uus kogemus, sest ilmselt teen oma senise karjääri kiirusrekordi. Muus osas on tegemist suhteliselt klassikalise F1 rajaga, mis tähendab nelja vasak- ja ühte parempööret. Algses plaanis oli korraldajatel kaks parempööret, mis oleks kindlasti teinud võistluse keerulisemaks, kuid see versioon käiku ei läinud,” kommenteeris rajaolusid Stefan ise.

Vietnam neljapäeva test
“Lihtne ei saa olema. Temperatuur on kõrge ja õhuniiskusega kombineeritult on siin juba lahja sauna tunne. Võistluspäevaks lubab lausa 36 kraadilist õhutemperatuuri. Siin võib trikke teha ka tuul, mis võib võistluse käigus muutuda. Nii kaua, kui puhub maatuul on meri rahulik ja tuleb väga kiire sõit. Meretuul aga tähendab suuri laineid ja nii just siin toimunud jetisõidu etapil ka oli. Viimasest muidugi rääkides, siis soovin veelkord õnne Jasmiin Üprausele, kes eelmisel nädalavahetusel siin oma MM etapi võitis,” lisas Arand.

Vietnam pressikas

 
“Kuigi Indoneesias oli poodium lähedal ja ega ühelegi sõidule ei lähe vastu mõttega, et sõidan viiendale kohale, siis tuleb jalad maas hoida. TOP 10 on realistlik, niivõrd kiirel rajal võib veel hoogu vähe olla. See on ju alles teine etapp F1 roolis,” oli Stefan veel poodiumi mõtete osas tagasihoidlik.


Peale esimest etappi hoiab Arand F1 üldarvestuses neljandat kohta.

F1 punktid ennem Vietnami

Vietnami võistluse ajakava (Eesti aja järgi):
Reede, 29. Märts
02:30 Vabatreening 1
05:45 Kvalifikatsioon

Laupäev, 2. Märts
02:30 Vabatreening 2

04:00 Avatseremoonia

06:00 Sprindisõit 1
06:30 Sprindisõit 2

Pühapäev, 3. Märts
07:30 Vietnam Bin Dinh GP
08:15 Auhinnatseremoonia


Stefani tegemistele saab kaasa elada tema sotsiaalmeedia abil:
https://www.facebook.com/stefanarandracing
https://www.instagram.com/stefan.arand/


Võistluste kokkuvõtted ning pikem videomaterjal:
https://bit.ly/stefanarand


F1H2O koduleht: https://www.f1h2o.com/

F1H2O Youtube kanal: https://www.youtube.com/@F1h2o/

 

 

Loe veel Veemoto tegemistest

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Loe edasi

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi