Stefan Arand alustas võistlushooaega kestvusõidu MM-sarjas

02.05.2023

Belgias Monsis anti avapauk ringrajapaatide hooajale Euroopas. Pea viisteist meeskonda ja 45 pilooti olid tulnud osa võtma võistlusklassi S3 kestvusõidu MM-sarja I ja II etapist. Kestvusõidu pikkuseks on 6 tundi ja esimene etapp sõideti pühapäeval ning teine etapp esmaspäeval.

Stefan Arand sõitis Monsi etapid kaasa Eesti-Läti ühismeeskonnas kus kaaspiloodiks oli lätlasest Nils Slakteris. Koos Slakterisega saavutasid nad möödunud hooajal samas klassis MM-sarja pronksmedali.

Pühapäeval sõidetud etapp läks Arandi meeskonnal üle kivide-kändude. Sõit algas ebaõnnestunud stardiga ja Arandil kulus pea 10 ringi, et tõusta stardirivi lõpust liidriks. Vaevu 8 ringi sai ta sõitu juhtida kui anti raadio teel teada, et paadil on lainest puruks löönud esiredaani ja tuleb kaldale parandama tulla. 10 minutiga oli paat veest välja tõstetud, parandatud ja tagasi vette pandud aga liidritele andis see kätte päris pika edu. Võita enam võimalik ei olnud ja eesmärgiks jäi võtta sõidust nii palju punkte kui võimalik. Kuid järgmisena oli ujuvast sodist umbe läinud mootori jahutuse veevõtt ja mootor hakkas ülekuumenema. Mehaanikutel olid jälle käed-jalad tööd täis ja kokkuvõttes lõpetati pühapäevasel etapil 13. kohal.

Esmaspäevasel etapil ei olnud enam midagi kaotada ja alates stardist pandi kõik mängu, et võit ära võtta. Liidri positsiooni hoiti kuni finišini ja 6 tunni jooksul läbiti pea 470 kilomeetrit. Teise koha saavutanud Mathilda ja Hilmer Wibergi meeskond Rootsist jäi maha vaid 1,6 kilomeetriga.

“Oli täiesti puhas sõit aga vigu ei saanud lubada kuna rootslased oli üsna lähedal. Eilse päevaga kaotasime palju punkte ja nüüd tuli võtta maksimum. Tuleb viimaselt etapilt positiivne kaasa võtta ja juuni lõpus Poolas viimasel kahel etapil meeskonnaga endast maksimum anda.” võttis Stefan Arand võistluse kokku.

Peale kahte etappi on MM-sarja juhtimas Wiberg Racing Team Rootsist ja Eesti-Läti ühismeeskond on neljandal kohal. Liidritest jääb ennem juuni lõpus Poolas sõidetavast viimasest kahest etapist lahutama vaid viis punkti.

Kestvussõidu S3 Eesti-Läti ühismeeskond

Loe veel Veemoto tegemistest

Jasmiin Üprausile MM-sarjast hõbemedal

28.11.2023

Möödunud nädalavahetusel tõmmati joon alla jetispordi MM-sarjale. Indoneesiasse Toba järvele oli kogunenud GP1 klasside paremik kogu maailmast, et viimasel etapil selgitada välja maailmameistrid.

Loe edasi

Jasmiin Üpraus alustab MM-sarja viimast etappi Indoneesias

24.11.2023

Jetispordi MM-sarja maailmameistrid selguvad homme Indoneesias Toba järvel algaval MM-sarja viimasel etapil.

Loe edasi

Eesti Veemoto Liit korraldab 25. novembril treenerite ja sportlaste koolituse

14.11.2023

Kohale on oodatud eelkõige treenerid, sportlased meeskonna liikmed kes on võistlustega seotud ja asendavad ka treenereid.

Loe edasi