Stefan Arand esimesel ringrajapaatide F1 etapil neljas.

04.03.2024

Neli on number, mis saatis meie F1 debütanti läbi terve nädalavahetuse ja sellel kohal lõpetas Stefan Arand ka oma esimese GP sõidu.

Võistlus algas ühe sõitja valestardiga ning korduslähe Arandil veidi ebaõnnestus, kuid kuna esimesel ringil suutis Hollandi sõitja Ferdinand Zandbergen oma paadi külili keerata, siis ennistati kvalifikatsioonis välja sõidetud kohad. See andis võimaluse Arandil peale kollase lipu langemist uuesti neljandalt kohalt võistlema asuda ning sellel positsioonil ka eestlane oma esimese F1 GP lõpetas.

Kui Stefani koht oli selge, siis sõidu võitja selgus peale viimast pööret. Nimelt tabas tervet võistlust juhtinud, Arandi meeskonnakaaslast, Jonas Anderssoni paati tehniline probleem ning ta kaotas kiirust. Lähimaks konkurendiks oli tol hetkel teine rootslane Erik Stark, kuid segadust kasutas ära hoopis uustulnuk, Kanada sõitja Rusty Wyatt, kes noppis võidu viimastel meetritel.

f1h2o_gp_indonesia_A77I8509 võidusõit eest

Elu esimene F1H2O etapp juba algas väga positiivselt. Reedesel, esimesel vabatreeningul, näitas Arand kuuendat aega. Oluline on veelkord ära märkida, et see oli esimene kord, kui meie sportlane F1 paati istus. Kvalifikatsiooni tulemuseks tugev neljas positsioon andis reedeseks sprindisõiduks, kus grupp jagatakse kaheks, oma stardiks teise stardikoha. Seal küll oli väike tagasilöök, kui stardis mootor ei käivitunud piisavalt kiiresti ja Stefan kaotas paar positsiooni. Kuid sprindisõidust väljus Arand neljandana, mis kindlustas juba esimesed MM punktid.

f1h2o_gp_of_indonesia_PAL_5891 Paat küljelt.jpg

“Lennukis Indoneesiasse sõites arutasin isaga, kui saaks ühe punkti kirja oleks esimene eesmärk täidetud, sest tihti võtab see algajatel mitu võistlust aega. Mul kuidagi sõit sujus ja harjusin paadiga ruttu ning suutsin juba esimese sõiduga seitse silma kirja saada,” ütles Arand.

Peale sprindisõitu kiusasid veidi kaelavalud. “F1 paadi G-jõudusid F2 omaga ei võrdle. Siin võib teatud hetkedel G-väärtus ulatuda kuueni ja peale 15 minutilist sprindisõitu pidin veidi aega kehale rahu andma. Edasises treeningkavas on rohkem kaelalihaste harjutusi sees. Ega ilmaasjata tihti ei näe kuidas ka maapealse F1 sarja sõitjad oma kaela treenivad,” mainis Arand.

 Peale esimest etappi paikneb Stefan Arand F1H2O MM punktitabelis samuti neljandal kohal. TOP 10 on järgnev: puntid peale Indoneesiat

 

 

 

 

 

 

Loe veel Veemoto tegemistest

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Loe edasi

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi