Stefan Arand F1 debüüdil kvalifikatsiooni neljas!

01.03.2024

Stefan Arand (21), kes esimese eestlasena osaleb ringrajapaatide F1-klassi maailmameistrivõistlustel, sõitis elu esimeses kvalifikatsioonis välja neljanda tulemuse.

Stefanil ei olnud võimalik enne võistlust F1 paati proovida, kuid sellest hoolimata näitas ta kohe esimesel vabatreeningul head kiirust ja sõitis välja kuuenda aja.

Vabatreeningu alguses toimus ka lõbus vahejuhtum. Arand, kes lootis, et keegi enne teda rajale läheks oli siiski sunnitud minema esimesena ning magas maha ühe pöördepoi, mille peale ta kohtunike juurde kutsuti. Meie õnneks on kohtunikel hea huumorimeel ja Stefanile esitati küsimus, et millal tal sünnipäev on, et kohtunikekogu sooviks talle GPS-seadme kinkida, siis ehk ei eksi rookie rohkem rajale ära.

Screenshot 2024-03-01 at 09.54.12

Stefani meeskonnakaaslane, eelmise aasta maailmameister, Jonas Andersson oli vabatreeningul teine ning kiitis eestlase head minekut ja lisas, et ei tasu ennast rajal eksimise pärast halvasti tunda, ta oli eelmisel aastal sarnase vea teinud.

F1H2O kvalifikatsioonisüsteem kätkeb endas kolme sessiooni. Esimesest, 20 minutilisest pääseb edasi 12 kiiremat ning täpselt selle koha ka Stefan 17. sõitja hulgas välja võitles. Peale Q1 tehti paadi juures oluline muudatus. Nimelt on üks ringrajapaadi tähtsamaid detaile vint ehk sõukruvi. Aastaid Stefaniga võistlustel kaasas käinud Erik Aaslav-Kaasik, kelle käe all valmivad maailma parimad sõukruvid, LAK Propellers viskas õhku mõtte, et kuna kaotada ei ole midagi, siis proovime kodumaist vinti. Risk tasus ära ja järgmises kahes kvalifikatsioonivoorus sõitis Arand välja neljanda tulemuse.

Screenshot 2024-03-01 at 10.46.08

Kvalifikatsiooni võit läks Arandi tiimikaaslasele Jonas Anderssonile, teise koha hõivas eelmise aasta teine, samuti rootslane Erik Stark ning napilt ette platseerus kvalifikatsiooni lõpus Kanada esindaja Rusty Wyatt. Nii Rusty, kui Stefan on mõlemad F1 debütandid. Siinkohal tasub ära märkida, et Stefan on oma 21 eluaastaga käesoleva aasta noorim osaleja. Kanadalane Rusty on küll F1 rookie, kuid vanust ja kogemust on tunduvalt rohkem, kanadalase vanus on 29.

Täna öösel, Eesti aja järgi kell 02:00 öösel on teine vabatreening ning 06:40 toimub 15 minutiline sprindisõit, kus jagatakse välja juba esimesed MM-punktid.

Stefan Arandi kvalifikatsiooni järgne videointervjuu: https://youtu.be/MY3jp63FZFo


Võistluste edasine ajakava:
Laupäev, 2. Märts
02:00 Vabatreening 2

06:10 Sprindisõit 1 (15 min)
06:40 Sprindisõit 2 (15 min) (Stefani sõit)

Pühapäev, 3. Märts
06:15 Indoneesia GP (45 min)
07:00 Auhinnatseremoonia

 

Stefani tegemistele saab kaasa elada tema sotsiaalmeedia abil:
https://www.facebook.com/stefanarandracing
https://www.instagram.com/stefan.arand/

F1H2O ülekanded on kõigile tasuta vaadatavad promootori ametlikul kodulehele ja FAcebookis:

F1H2O koduleht: https://www.f1h2o.com/

F1H2O facebook: https://www.facebook.com/F1H2O


Järelvaatamine:
https://www.f1h2o.com/galleries/video/2024

 

 

Loe veel Veemoto tegemistest

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Loe edasi

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi