Stefan Arand ringrajapaatide F1 klassi esimese etapi eel

28.02.2024

Esimese eestlasena veemoto tippklassi välja jõudnud Stefan Arand stardib eeloleval nädalavahetusel F1H2O maailmameistrivõistluste esimesel etapil Indoneesias.
Rootsi meeskonnaga, kes kannab käesoleval aastal peasponsori Team Vietnam Binh Dinh nime, liitunud Arand on oma kaaskondlastega Indoneesias kohal ning käib võistluspaadi disainiuuendus ning tehniline seadistamine. Tulenevalt asjade käigust saab Stefan võistlustehnikaga esimese tutvumise teha alles reedesel vabatreeningul ning kvalifikatsioonile peale minek läheb suhteliselt kõhutunde najal. Sellest hoolimata on meeskond optimistlik, sest esmatähtis on etapi vigadeta läbimine, et koguda järgmisteks võistlusteks istmeaega.

Stefan_Arand_Indoneesia_280224
“Paadiga üheks saamine on kõige tähtsam. Suuresti olen tehnikaga tuttav juba eelmise aasta F2 masina pealt, kuid siiski ainult sellele kogemusele tugineda ei saa,” ütles Stefan. “Kindlasti ei saa olema lihtne, sest kõik teised konkurendid on varasema F1 paadi kogemusega, aga usaldan ennast ja meeskonda. Väga hea meel on selle üle, et minuga on kaasas nii minu isa Aivar, kes võistlus ajal on raadioside abil minu paremaks käeks ja silmadeks ja muidugi Erik Aaslav-Kaasik, kes propellereid seadistab. Ilma nende kahe meheta ei oleks ma siia jõudnud.”
“Kindlasti annab hea tunde, et minu võistkonnakaaslane Jonas Andersson on eelmise aasta F1 maailmameister,” lisas Arand.

Intervjuud Stefan Arandi varasemast karjäärist ja mõtteid F1H2O maailmameistrivõistluste eel saab vaadata: https://youtu.be/UBNRddIhy20

 

Otseülekandeid F1 MM-sarja Indoneesia GP-st saab vaadata:

F1H2O kodulehelt https://www.f1h2o.com/

F1H2O Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/F1H2O

Indoneesia võistluse ajakava (Eesti aja järgi):
Reede, 1. Märts
02:00 Vabatreening 1
05:30 Kvalifikatsioon

Laupäev, 2. Märts
02:00 Vabatreening 2

06:10 Sprindisõit 1 (15 min)
06:40 Sprindisõit 2 (15 min)

Pühapäev, 3. Märts
06:15 Indoneesia GP (45 min)
07:00 Auhinnatseremoonia

Stefani tegemistele saab kaasa elada tema sotsiaalmeedia abil:
https://www.facebook.com/stefanarandracing
https://www.instagram.com/stefan.arand/

Loe veel Veemoto tegemistest

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Loe edasi

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi