Stefan Arandil esimesed F1 punktid käes.

02.03.2024

Eilses kvalifikatsioonis neljanda aja välja sõitnud Stefan Arand paigutati siiski esimesse sprindisõitu ja startis oma meeskonnakaaslase, kvalifikatsiooni võitnud Jonas Anderssoni kõrvalt, positsioonilt kaks.

“Stardiga ma kindlasti rahul ei ole. Mootori käivitamisega oli väike viivitus ja sellest tulenevalt magasin õige hetke maha,” ütles Arand. Kui Anderssoni start õnnestus ja esimesest ringist peale ei olnud kahtlust, et eelmist aastat valitsenud rootslane kohe hooaja esimese võidu võtab, siis Arand pidi kõvasti võitlema. Ning käest libisesid nii võimalikud teine, kui kolmas koht.

“Hea stardi korral oleksin ilmselt olnud võimalike Jonase sabas sõitma. Kiirusega olen rahul, kuid seda starti saan nüüd mitu korda veel oma peas läbi mõelda ning homseks finaalsõiduks vigade parandused teha. Aga samas ei saa öelda, et mina ja meeskond rahul ei oleks. Tuleb endale otsa vaadata ja aru anda, et see oli mu esimene F1 võistlusstart,” ütles Arand.

 Indoneesia 2 päev I

 

Esimese sprindisõidu neljas koht tähendab, et ka esimesed punktid on teenitud. Seitsme punktiga jagab Stefan väga kogenud Norra naissõitja Marit Strømøyga seitsmendat, kaheksandat kohta. 

“Kui vaadata kus ma peale elu esimest starti punktitabelis paiknen, siis minu ees on 32 starti teinud Peter Morin ja sama punktidearvu hoian Maritiga, kes on teinud 97 võistlusstarti ja kelle nimel on ka üks GP võit,” lisas Arand.

Indoneesia 2 päev II

Stefan Arandi sprindisõidu järgne videointervjuu: https://youtu.be/NDZriQMDjks


Võistluste edasine ajakava:
Pühapäev, 3. Märts
06:15 Indoneesia GP (45 min)
07:00 Auhinnatseremoonia

Stefani tegemistele saab kaasa elada tema sotsiaalmeedia abil:
https://www.facebook.com/stefanarandracing
https://www.instagram.com/stefan.arand/


Võistluste kokkuvõtted ning pikem videomaterjal: https://bit.ly/stefanarand


F1H2O ülekanded on kõigile tasuta vaadatavad promootori ametlikul kodulehele ja Facebookis:

F1H2O koduleht: https://www.f1h2o.com/

F1H2O facebook: https://www.facebook.com/F1H2O


Järelvaatamine: https://www.f1h2o.com/galleries/video/2024

Loe veel Veemoto tegemistest

Purunenud propeller võttis Arandilt poodiumi võimaluse

31.03.2024

Oma teisel F1 ringrajapaatide võistlusel startinud Eesti sõitjat Stefan Arandit tabas finaalsõidus täielik ebaõnn.

Loe edasi

Arandile sprindisõidust teine koht

30.03.2024

Kuigi start oli nii Arandil, kui tema meeskonnakaaslasel Anderssonil veidi rabe ja kõige paremini sai sellest minema kolmandalt kohalt startinud Poola sõitja Bartek Marszalek, siis lõpptulemuseks vormistasid Team Vietnam sõitjad Andersson ja Arand kohad üks ja kaks.

Loe edasi

Stefan Arand - mõtted on poodiumil, aga olen realist.

28.03.2024

Lihavõttepühade nädalavahetusel sõidetakse ringrajapaatide F1 klassi teine etapp, mis toimub Vietnamis Binh Dinhi provintsis.

Loe edasi